e
sv

WhatsApp’dan bir yenilik daha geliyor

whatsApp
avatar

sosyalping

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp grup yöneticileri artık gelecekte mesajlarınızı silme yetkisine sahip olacak. WhatsApp Mesajları Herkes için Sil özelliği nedir? İşte detaylar haberimizde

WhatsApp, grup yöneticilerinin gruptaki mesajları silmesine izin veren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu, WhatsApp Toplulukları ile kullanıma sunulan yeni ince ayarların bir parçası olacak.

Aslında WhatsApp’ta mesajları silmek zaten mümkün, ancak bunu sadece mesajı gönderen kişi yapabiliyor. Bu değişiklik, grup yöneticilerinin herhangi bir mesajı herkes için silmesine izin verecektir.

whatsApp

WhatsApp’a Mesajları Herkes İçin Sil özelliği geliyor

WABetaInfo’ya göre bu özelliğin adı Mesajları Herkes İçin Sil ve çalışma yöntemi ise çok basit. Ancak grup yöneticisi tarafından bir mesaj silindiğinde, grubun geri kalanı mesajı kimin ve ne zaman sildiğini görebilecek. 

Yönetici ise sohbetteki herkes için başka birinin mesajını sildiği konusunda bilgilendirilecek. Yönetici kullanıcı ayrıca silme işleminin ve adının grupta yayınlanacağı konusunda uyarılacak.

Bu özellik muhtemelen gelecekteki bir özelliği takip ediyor. Daha önceki sızıntılara göre mesajlaşma platformu, bir mesajı silmenin mümkün olduğu süreyi 60 saate çıkarmayı planlıyor. 

WhatsApp’ın beklenen gelecek özellikleri

WABetaInfo, Nisan ayında WhatsApp’ın grup sohbetleri için ek özellikler sağlayan yeni bir Topluluklar özelliği olduğunu tweetledi. Topluluklar, kullanıcıların tek bir çatı altında grup sohbetlerine katılmasına olanak tanıyan ve yöneticiler için daha iyi yönetim araçları vaat eden WhatsApp gruplarının yenilenmesidir. 

Ayrıca 2 GB’a kadar dosya paylaşımı, emoji tepkileri ve 32 kişiye kadar sesli grup aramaları gibi özellikler de olduğu bildirildi.

Yöneticilerin grup sohbetlerindeki mesajları silme özelliği hala geliştirilme aşamasında. Bildirildiğine göre beta test kullanıcılarına sunulmadı. 

WhatsApp ise henüz Mesajları Herkes İçin Sil ve Topluluklar için duyuru tarihi açıklamadı. Meta yalnızca WhatsApp gruplarında yapılan değişikliklerin “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunulacağını söyledi. 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

WhatsApp’dan bir yenilik daha geliyor