e
sv

Instagram ücretli abonelik için start verecek mi ?

avatar

sosyalping

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya devi Instagram, Amerikada ücretli abonelikleri test etmeye başladığını açıkladı. Instagram, ABD’de ki küçük bir içerik oluşturucu grubuyla ortaklık kurdu ve ülkedeki Instagram kullanıcıları, bu içerik oluşturucuların özel içeriklerine ve özelliklerine erişmek için abone olabilecekler. Aboneler ayrıca, bu abonelerin Instagram gönderilerinin yorumlar bölümünde ve içerik oluşturucuların gelen kutularında öne çıkmasını sağlayacak özel bir rozet alacak.

Bu abonelik, diğer çeşitli uygulamalar ve hizmetler tarafından sunulanlara benzer olacaktır. Özel içeriğe erişmek için bir müşteri aylık olarak ücretlendirilir. Fiyat katmanları aylık 1 ABD Doları ile aylık 100 ABD Doları arasında değişecektir. İçerik oluşturucu, abonelikleri için bir fiyat katmanı belirleyebilecektir. Instagram, “en az 2023’e kadar” içerik oluşturucunun gelirlerinden komisyon almayacağını belirtiliyor.

TechCrunch’ın bildirdiği üzere, kullanıcılar Özel bir Rozet kazanmanın yanı sıra, örneğin Öne Çıkanlar olarak kaydedilen Hikayeler gibi yalnızca abonelere özel içeriğe erişebilecekler. Aboneler, özel yayınlardan haberdar edilecek ve abonelere özel, özel mor renge sahip olacak Hikayelere erişebilecekler. İçerik oluşturucular ayrıca kamera arkası içeriği, özel anketler ve çok daha fazlasını paylaşabilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Instagram ücretli abonelik için start verecek mi ?