e
sv

Elon Musk, Twitter’ı almak için üç yeni şirket kurdu! Finansmanı yeni şirketler karşılayacak!

avatar

sosyalping

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için X Holdings adında üç yeni şirket kurdu. Twitter’ı satın alırken finansman gideri bu şirketlerden karşılanacak.

Twitter’da yer alan paylaşımlarıyla tanınan Elon Musk, Dogecoin sonrası kafayı Twitter platformuna taktı. Musk, kimsenin haberi olmadan “X Holdings” adında üç yeni şirket kurduğu ortaya çıktı. Şirketlerin ismi; X Holdings IX Holdings II ve X Holdings III olarak öğrenilirken Musk’ın Twitter’ı satın almak için elinden gelen her imkânı kullandığı görülüyor.

SEC dosyası güncellenirken Musk’ın yeni şirketleri gün yüzüne çıktı. X Holdings adında gündeme gelen firmaların tam olarak görevi Twitter’ı satın alırken oluşacak finansman giderinin karşılanması için oluşturulmuş.

Elon Musk, Twitter için çok kararlı olduğunu kanıtladı

Kısa süre önce Twitter’a ortak olan Musk, şirketin tamamını satın almak istediğini duyurmuştu. Hissedarlara ödenecek finansman giderin sağlanması için birçok kaynak arayışı içerisinde olduğu bilinen Musk’ın teklifine henüz cevap gelmedi. Gelebilecek teklif finansmanını sağlamak adına üçlü bir şirket kurma politikası izleyen Tesla ve SpaceX CEO’sundan beklenmedik adımlar gelebilir.

Tesla ve Spaxe X CEO’su Twitter’a satın alma konusunda cevap gelmesi halinde finansmanı sağlayacağını belirtti. Uzman kişiler tarafından incelenen dosyalar sonrası Elon Musk’ın birçok banka ve kuruluştan 46,5 milyar dolar sağlayacak durumunun olduğu ortaya çıktı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Elon Musk, Twitter’ı almak için üç yeni şirket kurdu! Finansmanı yeni şirketler karşılayacak!